
- This event has passed.
Hur väljer man rätt HR system och vilka system finns på marknaden?
10 November, 2016, kl: 08:30 - 10:30
HerbertNathan & Co presenterar trender och aktörer på marknaden för HR-system, samt ger råd om hur ni väljer rätt HR-system för er verksamhet.
Personalen är en organisations viktigaste tillgång?
I de flesta organisationer är idag personalen den viktigaste tillgången. Det är en stor utmaning att hitta de främsta talangerna och få dem att växa och utvecklas inom den egna organisationen.
Till stöd för denna process finns numera en stor mängd olika system varav många enbart levereras som internetbaserade tjänster.
HerbertNathan & Co genomför kontinuerligt analyser av de främsta HR-systemen på den svenska marknaden för att hjälpa er att hitta rätt system för era behov.
Frukostseminarium om hur man väljer rätt system!
Under seminariet kommer vi att presentera vår marknadsanalys om HR-system i Sverige samt våra erfarenheter om hur man genomför en lyckad upphandling av HR-system.
VÄLKOMMEN!